Bike & Snow Shop
Forma mamy

Forma mamy

Aktywność fizyczna kobiety jest ważna w każdym wieku i na każdym etapie jej życia, w tym także w okresie ciąży i połogu.

Reklama Google. Nie zawsze jest fit ;-)

Odpowiedni rodzaj oraz intensywność zajęć ruchowych przynosi udowodnione korzyści zarówno matce, jak i dziecku oraz wpływa na przebieg ciąży, porodu i połogu.

Zajęcia dla kobiet w ciąży i po porodzie bazują na elementach Pilates i ćwiczeń ogólnorozwojowych. Jest to przyjemna i bezpieczna gimnastyka. Tempo zajęć jest umiarkowane, a trening przeplatany jest licznymi ćwiczeniami oddechowymi, oraz technikami relaksacyjnymi.

Zajęcia dostosowane są do każdego trymestru ciąży. Korzyści z uczestnictwa w ćwiczeniach jest wiele, m.in.: poprawa funkcjonowania układu krążenia i oddechowego, lepsza tolerancja wysiłku w czasie ciąży i porodu, uelastycznienie mięśni dna miednicy, pozytywny wpływ na przebieg ciąży, poród, połóg oraz dziecko, poprawa ogólnego samopoczucia Warunkiem uczestnictwa w zajęciach jest prawidłowy przebieg ciąży oraz brak przeciwwskazań lekarza prowadzącego.

Zapraszamy także świeżo upieczone mamy, które chcą wdrożyć swój organizm do treningów. Zaleca się, aby odczekać około 8 tyg po porodzie naturalnym, 10-14 tygodni po zabiegu cięcia cesarskiego.

Zajęcia poprowadzi Kasia - instruktorka z prawie 10letnim doświadczeniem i odpowiednim przygotowaniem, a przede wszystkim mama Mateuszka.

Zapraszamy już niedługo!