Kreatywni Rewolwerowcy
Czym jest CrossFit?

Czym jest CrossFit?

Jest metodą treningową o holistycznym podejściu do ludzkiego ciała, jego możliwości, rozwoju i całego ruchu.

Reklama Google. Nie zawsze jest fit ;-)

Jest treningiem gdzie krzyżują się różne dyscypliny sportu jak np. gimnastyka sportowa, podnoszenie ciężarów czy lekkoatletyka.

Nie ma tu ćwiczeń izolowanych jak np w treningu kulturystycznym.
Wszystkie ćwiczenia są złożone, wielostawowe angażujące wiele partii mięśniowych. Wykorzystuje się wolne ciężary, ciężar własnego ciała, liny, worki, opony, boxy czyli skrzynie m.in. do wskakiwania, płotki i wiele innych akcesoriów.

W CrossFit dąży się do poprawienia ogólnej sprawności fizycznej człowieka. Stopniowo w inteligentny sposób od jednego punktu do kolejnego. Poprawia się wydolność, szybkość, gibkość a więc dbamy nie tylko o wygląd co o wszystkie cechy motoryczne człowieka. Piękna wysportowana sylwetka jest tu efektem ubocznym ciężkich treningów i odpowiedniego odżywiania.

CrossFit to również społeczność, która jednoczy się ze sobą, umawia na wspólne treningi, wspiera się wzajemnie i pomaga!

Już niedługo zajęcia CrossFit prowadzone metodyką twórcy tej dziedziny Grega Glassmana z zachowaniem wszelkich wytycznych i merytoryki CrossFitu w Klubie FORMA w Skierniewicach