Bike & Snow Shop
Trening funkcjonalny w klubie Forma

Trening funkcjonalny w klubie Forma

Celem treningów funkcjonalnych jest wszechstronne wzmocnienie całego ciała. Nie są one nakierowane na wzrost masy mięśniowej, ale na poprawę sprawności, koordynacji i gibkości.

Reklama Google. Nie zawsze jest fit ;-)

Podczas treningu naśladowane są ruchy wykonywane na co dzień przy zwykłych czynnościach, lecz w szybszym tempie i z większą ilością powtórzeń. Dzięki temu zmniejsza się ryzyko urazów w życiu codziennym.

Bardzo ważną zaletą tej formy ćwiczeń jest również wzmacnianie tzw. mięśni głębokich, odpowiadających za utrzymanie prawidłowej postawy ciała – zmniejszenie ryzyka występowania bólu kręgosłupa. Trening funkcjonalny jest szczególnie wskazany dla osób prowadzących siedzący tryb życia, których gorset mięśniowy jest często słaby.

W celu zachowania dużej różnorodności ruchów wykorzystywane są dodatkowo przyrządy dostępne w naszym klubie: liny, box'y, odważniki kulowe kettlebel, piłki lekarskie, taśmy, worki bułgarskie, kamizelki obciążeniowe, płotki i wiele innych.

Instruktor Krzysztof Ciszewski zadba, żeby każdy dał z siebie wszystko i odpowiednio zmotywuje do pracy bacznie pilnując przy tym prawidłowej techniki wykonywanych ćwiczeń!

Jak sam mówi: "Trening, który mam prowadzić w dużej mierze oparty będzie na ćwiczeniach zapożyczonych ze sportów walki. Uważam, że zawodnicy sportów walki są przede wszystkim najsprawniejszymi jak i bardzo silnymi sportowcami. Będzie to trening holistyczny!"

Trening funkcjonalny w siłowni Forma dziś o godzinie 18.30.