Bike & Snow Shop
Uwaga Nadwaga - piąta edycja programu Naturhouse

Uwaga Nadwaga - piąta edycja programu Naturhouse

Po raz V już odbywa się Ogólnopolska Akcja Uwaga Nadwaga prowadzona przez wszystkie punkty Naturhouse. Akcja ta ma na celu uświadomienie skali zjawiska otyłości oraz jej konsekwencji w rodzinie. Patronką oraz ambasadorką obecnej akcji po raz kolejny została aktorka – Katarzyna Bujakiewicz.

Reklama Google. Nie zawsze jest fit ;-)

Pani Kasia już od wielu lat czynnie wspomaga akcje prozdrowotne, informacyjne i przede wszystkim prewencyjne. Jako wzorowy przykład namawia do świadomego i higienicznego stylu życia, do aktywności fizycznej i profilaktycznego dbania o zdrowie.

Żeby móc zrozumieć specyfikę problemu należy przyjrzeć się jego przyczynom. Za zbędnymi kilogramami często stoją nieprawidłowe nawyki żywieniowe, zarówno podjadanie jak i niedojadanie, szybkie tempo życia i pośpiech przyczyniają się do „wrzucania w siebie” byle czego i byle jak, wachlarz emocji i permanentny stres – czyli ścisłe wiązanie emocji z jedzeniem. To jedne z podstawowych przyczyn wzrastającej wagi, jest ich jednak wiele, wiele więcej. Niosą one za sobą ogrom konsekwencji takich jak:

  • pogorszenie lub utrata zdrowia za sprawą chorób dietozależnych (nadciśnienie, cukrzyca, miażdżyca, zawał, udar, nowotwory choroby tarczycy, choroby wątroby, trzustki, nerek czy jelit);
  • zmniejszona samoocena, zmienne nastroje, zły nastrój i w rezultacie wycofanie i rozluźnienie więzi i kontaktów między ludzkich;
  • pogarszająca się sprawność, utrata kondycji co prowadzi do rozleniwienia, apatii i braku chęci w codziennych obowiązkach;
  • skrócenie długości życia oraz znaczne upośledzenie jakości życia i codziennego funkcjonowania;
  • nieprawidłowości w profilu lipidowym (podwyższony cholesterol, trójglicerydy, odkładające się blaszki miażdżycowe), w profilu cukrowym (cukrzyca, insulinooporność czy niedocukrzenie);
  • osłabienie, wypadające włosy, kruche paznokcie, poszarzała cera, bądź cera z problemami
  • utrata poczucia atrakcyjności i poczucia pewności siebie, co bez wątpienia odbija się na jakości życia, jakości kontaktów z ludźmi oraz jakości naszego codziennego funkcjonowania;
  • szybsze starzenie się skóry i organizmu, wewnętrzna degradacja i nadmierna eksploatacja narządów i komórek.

Ważne jest by zdać sobie w porę sprawę, że kolejny kilogram na wadze to ważny sygnał. Sygnał często zbywany wymówkami „od jutra”, „to tylko woda', „ ponieważ mam zły nastrój”, „ w nagrodę', czy „ mnie to nie dotyczy”. Każde nasze mentalne usprawiedliwienie to kolejne oszustwo przybliżające nas do „dużego” problemu.

Kluczowym jest uzmysłowienie sobie, iż nasze utarte zachowania, nawyki i przyzwyczajenia przekładają się w dużej mierze na nasze otoczenie. Zwłaszcza podatne są dzieci, które od najmłodszych lat są bacznymi obserwatorami, a później wiernymi naśladowcami naszych zachowań nierzadko nagannych.

Przykład idzie z góry, nic dziwnego więc, że nie jesteśmy wiarygodni i brak nam mocy sprawczej w wykształcaniu prawidłowych nawyków żywieniowych oraz regulowaniu stylu życia naszych pociech jeżeli sami dajemy zupełnie odwrotny przykład swoimi nawykami. Powstaje błędna informacja i koło się zamyka.

Zmiany na lepsze będą skuteczne i trwałe tylko wtedy jeżeli zmienią się już od samych podstaw i będą dotyczyły wszystkich domowników.

Co można zrobić? Jak sobie pomóc?

Po pierwsze i najważniejsze przyznać przed samym sobą, że problem jest i zaczyna narastać.

Nie bez znaczenia jest również organizacja i planowanie, przemyślane zakupy i urozmaicony i dobrze zbilansowany jadłospis. W tym celu Dietetycy Naturhouse wychodzą naprzeciw potrzebom i zapraszają do skorzystania z trwającej Akcji Uwaga Nadwaga. W ramach której możliwe są konsultacje z dietetykiem i
skonfrontowanie problemu ze specjalistą oraz specjalistyczne pomiary.

Współpraca z dietetykiem pozwala usystematyzować i uzupełnić wiedzę w dziedzinie żywienia, podjąć odpowiednie kroki do redukcji masy ciała pod bacznym nadzorem, wyeliminować nieprawidłowe przyzwyczajenia oraz pomaga podjąć walkę o swoje zdrowsze, szczuplejsze, sprawniejsze i atrakcyjniejsze „ja”. Tym bardziej, że jest to niezaprzeczalnie jedna z najbardziej opłacalnych inwestycji – w samego siebie i swoją lepszą przyszłość.

Wszyscy, którzy w ramach akcji podejmą z nami współpracę otrzymają pomocnik dietetyczny, czyli naszą najnowszą książkę kucharską z „odchudzonymi” przepisami!!!

Zapytaj dietetyka jak nadwaga znika i zapisz się na bezpłatną konsultację już dziś!

http://rezerwacje.naturhouse-polska.pl/?lokalizacja=skierniewice.senatorska