Kreatywni Rewolwerowcy
Jak rozpocząć odchudzanie?

Jak rozpocząć odchudzanie?

Wiele osób pyta mnie, jak zaczęłam odchudzanie, a ponieważ nie jest to łatwe zadanie - piszę Wam wszystkim ;-)

Niektórym przechodzenie na nowe żywienie przychodzi bardzo łatwo, inni znowu muszą się przestawiać bardzo długo. Nie jest powiedziane, że u Ciebie będzie bardzo ciężko, ale warto wiedzieć jak zacząć się odchudzać, by szybko się nie zniechęcić i utrzymać wyznaczone sobie założenia przez cały czas odchudzania. Te wskazówki na pewno pozwolą Ci łatwiej przejść „na dietę” i zobaczyć długo wyczekiwane efekty.

Reklama Google. Nie zawsze jest fit ;-)

W trakcie przechodzenia na dietę trzeba uświadomić sobie, że odchudzanie to tak naprawdę zmiana odżywiania na całe życie, a nie krótki okres diety, który zakończy się powrotem do dawnych, złych nawyków żywieniowych. Najważniejsze to nastawić się pozytywnie do czekających nas zmian. Dzięki nim przecież schudniemy i zyskamy nową, lepszą sylwetkę i samopoczucie!

Proste kroki do rozpoczęcia odchudzania

Oto kilka kroków i prostych jak zacząć odchudzanie, które pozwolą nam bez problemowo zacząć nowy styl życia:

1. Na początku diety wprowadzaj małe zmiany

Może to być niesłodzenie herbaty, czy niejedzenie słodyczy. Ważne, byśmy powoli przyzwyczajali się do nowych posiłków. Jeśli odchudzanie zaczniemy nagle, to nasza psychika zbuntuje się i będziemy szybciej tęsknić za zakazanymi przekąskami.

2. Zaczynając odchudzanie zastanów się dla kogo to robisz

Tak z innymi celami, które chcesz osiągnąć musisz znać powód dlaczego właśnie to konkretnie robisz. Najlepiej, jeśli odchudzasz się dla siebie i dla swojego zdrowia, bo jeśli robisz to tylko po to, by zaimponować komuś, to Twoja motywacja szybko osłabnie. Bądźmy sami dla siebie najlepszymi motorami do zmian.

3. Poinformuj najbliższych, że zmieniasz swoje dotychczasowe żywienie

Nie chodzi o to, by Twoi najbliżsi dostosowywali się do Ciebie i Twojego żywienia. Dzięki temu, że poinformujesz ich o zmianach jakie wprowadzasz w diecie nie będą kusili Cię niezdrowymi przekąskami, czy fast foodami. Podniesie to Twój komfort psychiczny, bo nie będziesz musiał stale odmawiać swoim znajomym, czy rodzinie.

4. Nie trzymaj w swojej spiżarni zakazanych produktów

Jeśli w Twojej kuchni będzie kryło się wiele słodkości, to trudniej będzie Ci utrzymać plan żywieniowy i odchudzanie okaże się bardzo trudne. Kiedy na późniejszym etapie diety minie ochota na słodycze możesz trzymać przekąski dla gości.

5. Skontaktuj się ze specjalistą z zakresie odchudzania i diety

Początki odchudzania są trudne, więc będziesz potrzebował wsparcia ze strony specjalisty.
Najlepiej, by był to doświadczony dietetyk (i psycholog?).
W Skierniewicach znajdziesz wielu dobrych specjalistów, m.in. w Naturehouse czy Dobrym Dietetyku na Kopernika.

Jak wytrzymać w trakcie odchudzania i nie podjadać?

Zmiana żywienia może być dla nas bardzo trudnym momentem, dlatego początek naszych żywieniowych zmian wygląda często nie tak jak sobie założyliśmy.

By łatwiej wejść w rytm nowego jadłospisu i bezstresowo się odchudzać trzeba mądrze rozplanować posiłki. Powinien zrobić to na początku naszej drogi dietetyk, który ma doświadczenie w prowadzeniu wielu diet.

Byśmy się szybko nie zrażali do nowych posiłków ważne jest, by były one dostosowane do naszych potrzeb. Kaloryczność nie może być zbyt niska, ponieważ będziemy się czuli stale głodni.

Kiedy będziecie stale głodni na diecie w końcu skusimy się na zakazaną przekąskę.
W trakcie zdrowego odchudzania ważne jest, by jeść też regularnie to także zapobiegnie podjadaniu między posiłkami.

Kiedy zjemy 5 posiłków dziennie nie będziemy mieli potrzeby jedzenia niezdrowych rzeczy, ponieważ nasz cukier będzie unormowany. Unikniemy więc wahań cukru niebezpiecznych w trakcie odchudzania. Kiedy jesteśmy już długo na diecie zadbajmy o to, aby posiłki były zróżnicowane.

Każdego znudziłoby przecież jedzenie na obiad stale tych samych dań, np. kurczaka z warzywami. Nie ma nic złego w robieniu jedzenia na zapas, ponieważ w ten sposób oszczędzamy nasz czas, ale postarajmy się jeść jak bardzo różnorodnie. Ustalmy, że np. w poniedziałki i środy jemy potrawkę z kurczaka, a we wtorki i czwartki sałatkę z owocami morza lub tuńczykiem.

Dzięki temu nie wpadniemy w dietetyczną rutynę.

Nieco różnorodności w diecie przyniesie nam również smak potraw.
Jeśli nasze posiłki będą smaczne z większą chęcią będziemy je jedli i zapomnimy o smakołykach, które pałaszowaliśmy przed rozpoczęciem odchudzania.

Nie będziemy podjadać w trakcie diety jeśli nie będziemy szczególnie myśleć o przekąskach, których nie wolno nam jeść. Tęsknota za zakazanymi potrawami sprawia, że nawet nie będąc głodnym chcemy je zjeść. Uświadomienie sobie, że tak naprawdę nie ma za czym tęsknić sprawi, że minie nam ochota na niezdrowe jedzenie. Interesujmy się też składem produktów, które kiedyś jedliśmy i przeliczmy je np. na kalorie albo łyżeczki cukru. Wtedy nawet nasz ulubiony napój będzie wydawał się odstręczający.

Powodzenia!