Kreatywni Rewolwerowcy
fot. tour.zamanagroup.pl
fot. tour.zamanagroup.pl

II edycja Skierniewice Road Race

Ostatni weekend września to święto kolarstwa w Skierniewicach.

Na ulicach naszego miasta w ciągu dwóch dni rozegrane zostaną trzy etapy Skierniewice Road Race 2019, imprezy organizowanej przez Zamana Group wspólnie z Miastem Skierniewice.

Reklama Google. Nie zawsze jest fit ;-)

O tegorocznej imprezie opowiadali współorganizatorzy: znani fanom kolarstwa Cezary Zamana (Mistrz Polski z 1999 oraz zwycięzca Tour de Pologne z 2003 roku) i wicemistrz świata na torze Grzegorz Krejner.

Skierniewice Road Race 2019

Podobnie jak w pierwszej edycji wyścigu zobaczymy (w sobotę) jazdę indywidualną na czas oraz kryterium uliczne, a w niedzielę wyścig ze startu wspólnego.

Ponadto rozegrane zostaną zawody kolarskie dla najmłodszych oraz rywalizować będą parakolarze - tandemy: zawodnik z niepełnosprawnością oraz przewodnik.

W Polsce praktycznie nie ma takich wyścigów jak ten, który odbędzie się w Skierniewicach.
To będzie wielka atrakcja dla środowiska kolarskiego.

Cezary Zamana

W pierwszej edycji wyścigu gościli u nas: Dariusz Baranowski, wybitny polski kolarz oraz mistrz mikrofonu Tomasz Jaroński. Obaj panowie z teamu Eurosport.

Niech zwycięży SkierVelo

;-)

Oczywiście zwycięstwa życzymy wszystkim kolarkom i kolarzom, którzy wystartują w Skierniewicach, ale pewnie chcielibyśmy, by to zawodnicy drużyny SkierVelo byli najaktywniejsi.

SkierVelo to amatorska grupa kolarska, która powstała w ubiegłym roku przed pierwszą edycją Road Race w naszym mieście.

Video z konferencji w UM Skierniewice

Tak było podczas pierwszej edycji Road Race Skierniewice: