Jubileuszowa koszulka techniczna 20. PKO Poznań Maraton

Skierniewiczanie pobiegli w 20. Poznań Maraton

Cztery panie i dziewięciu panów ze Skierniewic wystartowało w jubileuszowym, 20. maratonie w Poznaniu. Na starcie stanęło ponad 7 tys. biegaczek i biegaczy.

Wśród panów najszybsi byli Kenijczycy. Wygrał Cosmas Kyeva z czasem 2:05.
Drugie miejsce zajął Kemboi Chemungor, a trzeci przybiegł Mathew Kiptoo.

Pierwszym Polakiem na mecie był Emil Dobrowolski (5 msc. open), który maraton ukończył 5 minut po zwycięskim Kenijczyku.

Najszybszą kobietą maratonu była Polka, Monika Stefanowicz - poznanianka, trzykrotna reprezentantka Polski na igrzyskach olimpijskich. Trasę pokonała w 2 godz. i 37 minut.

16 sekund później przybiegła Etiopka Tigist Tadese Bedada, a za nią kolejna Polka: Beata Lupa 2:40:42

Poniżej wyniki i komentarze maratończyków ze Skierniewic.

Nuda, jest to ostatnia rzecz, którą mogłam sobie zafundować.
Wystarczyło tylko zapisać się na kolejny maraton i emocje gwarantowane, ale jak stanęłam na starcie, czułam się jak puzzel pasujący do 6999 zawodników.
Każdy miał ten sam cel, spotkać się za 42.195 km na mecie...i każdy osiągnął swój Mount Everest... Mój przesunął się o 3 minuty i jestem mega dumna!
Pierwszy start w Koronie Polskich Maratonów ropoczęłam życiówką. Kolejny przystanek Dębno.