fot. biznesmediapr.pl
fot. biznesmediapr.pl

Biegowy Pacemaker - Twój pomocnik na trasie

Pacemaker lub Zając to wyznaczona osoba, która nadaje tempo biegu.
To doświadczona biegaczka, lub biegacz, zazwyczaj jest przyozdobiona balonikami, na których wypisany jest czas, w którym dobiegnie do mety.

Reklama Google. Nie zawsze jest fit ;-)

Pacemakerzy I Skierniewickiej Dziesiątki im. Edmunda Jaworskiego

 

Mateusz Zieliński - Zając na czas 50 minut

Po służbie w 2016 roku już w styczniu wziął udział w pierwszej zorganizowanej imprezie, był to bieg charytatywny WOŚP na dystansie 5 km. Co jak się zresztą okazało, bieganie weszło mu w nawyk i skłoniło go do zarejestrowania się na stronie ParkRun. Od tamtej pory regularnie uczęszcza w sobotnie poranki do parku w Skierniewicach i wspólnie z grupą znajomych przemierza park na tym właśnie dystansie.

Już w kwietniu 2016 r. przebiegł swój pierwszy maraton w Warszawie - Orlen Warsaw Marathon, a także w czerwcu Skierniewicki Półmaraton. Następnie w lipcu ukończył Triathlon na dystansie 1/4 IronMan. Ponownie we wrześniu podjął się przebiegnięcia 42 km i 195 metrów w PZU Maratonie Warszawskim. Jednak największą satysfakcją dla Mateusza są biegi w rodzinnym mieście, gdzie zawsze spotyka grono swoich biegowych przyjaciół i wspólnie przemierzają kilometry. Od tamtej pory, w miarę możliwości co roku bierze udział we wszystkich lokalnych imprezach biegowych, takich jak Dycha z hakiem w Borowinach, Bieg Edmunda Jaworskiego, Półmaraton Skierniewicki, czy też Biegamy Polesie i Bieg Niepodległości. Od pewnego czasu biega również w Porankach Biegowych ścieżkami Bolimowskiego Parku
Krajobrazowego.