Bike & Snow Shop
Warsztaty w klubie Forma. Mobility

Warsztaty w klubie Forma. Mobility

Zapraszamy na kolejne bezpłatne warsztaty - mobility.

Reklama Google. Nie zawsze jest fit ;-)

Twórca nurtu MOBILITY opisuje człowieka jako niesamowitą, wyposażoną w ogromne pokłady energetyczne maszynę, która niestety nie posiada odpowiedniego oprogramowania sterującego ciałem ludzkim. Program mobility został tak zaprojektowany, aby pomóc Ci zhakować własny organizm i dostarczyć narzędzia do „prac konserwacyjnych”.

Okazuje się, że tysiące sportowców cierpi z powodu typowych urazów i przeciążeń. Szacuje się, że 98% urazów ortopedycznych można uniknąć poprzez prawidłowe przygotowanie ciała do ćwiczeń. Mobility poprawia naszą wydajność, rozwiązuje problemy z ograniczeniami ruchowymi, pozwala uniknąć wielu przeciążeń, uczy prawidłowej techniki wykonywania ćwiczeń.

Są to zajęcia dla każdego, zarówno sportowców jak i amatorów. Jednak u osób prowadzących siedzący tryb życia lub pracujących fizycznie w określonych pozycjach powinny być absolutnym obowiązkiem!
Jakie ćwiczenia kryją się pod słowem Mobility?

Rozciąganie – stretching – wyróżniamy 3 główne formy rozciągania:

  • statyczne
  • dynamiczne
  • balistyczne – tylko dla osób, które już dość długo trenują

Oprócz rozciągania na zajęciach będzie również masowanie/uciskanie/wygniatanie przy użyciu rolek, piłek, piłeczek, gum oporowych, stabilizatorów.

Ćwiczenia z gumami, taśmami, które w sposób aktywny rozciągają nie tylko mięśnie, ale też inne tkanki miękkie oraz uelastycznia struktury okołostawowe.

Dodatkowo korzystać będziemy ze sprzętów typu: sztanga, czy odważniki kulowe kettlebell, żeby jeszcze lepiej opracować naprawdę mocno spięte mięśnie.

Mobility to nie powinien być trening raz w tygodniu czy dwa razy to powinien być sposób na życie, Chcesz się przekonać jak to wygląda w praktyce? Przyjdź na DARMOWE zajęcia i przekonaj się ile więcej możesz wymagać od własnego organizmu! Co więcej, NAUCZ się to robić!

Warsztaty poprowadzi Fizjoterapeuta - Jowita Figiel.

Ukończyła studia magisterskie na warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego na kierunku fizjoterapia. Praca jest jej pasją, pragnie być na bieżąco z nowymi trendami i odkryciami medycznymi biorąc udział w licznych kursach i szkoleniach.
PNF, masaż tkanek głębokich, FDM, kinesiology taping to tylko niektóre z ukończonych przez nią kursów. Nie liczy się tylko siła, masa, rzeźba ale prioprocepcja i sensomotoryka, które pozwalają nam uniknąć większości kontuzji.


Kiedy? 6.11.2016 r. godzina 12-14.

Warsztaty w klubie FORMA Siłownia & Fitness‎darmowe, dostępne dla wszystkich!
Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Zgłoszenia można dokonać pod nr tel. 666 969 440 lub za pomocą Facebooka.

Strona wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/325823424444906/