Bike & Snow Shop
Mamy w Formie - zajęcia fitness dla kobiet w ciąży i nie tylko

Mamy w Formie - zajęcia fitness dla kobiet w ciąży i nie tylko

Ja – mama dwójki (4-latka Mateuszka i półrocznej Natalki), instruktorka  z wieloletnim doświadczeniem i odpowiednim przygotowaniem (przeszkolona w programie Aktywne 9 miesięcy oraz Klub Aktywnej Mamy) – zapraszam wszystkie Mamy (zarówno Panie w ciąży, jak i mamy z niemowlakami do około 10 miesiąca życia) na wspólny trening z Klubie Forma w Skierniewicach.

Reklama Google. Nie zawsze jest fit ;-)

Aktywność fizyczna kobiety jest ważna w każdym wieku i na każdym etapie jej życia, w tym także w okresie ciąży i połogu. Odpowiedni rodzaj oraz intensywność zajęć ruchowych przynosi udowodnione korzyści zarówno matce, jak i dziecku oraz wpływa na przebieg ciąży, porodu i połogu.

Zajęcia dla kobiet w ciąży bazują na elementach Pilates i ćwiczeń ogólnorozwojowych, także tych, z wykorzystaniem piłki. Jest to przyjemna i bezpieczna gimnastyka. Tempo zajęć jest umiarkowane, a trening przeplatany jest licznymi ćwiczeniami oddechowymi, oraz technikami relaksacyjnymi. Zajęcia dostosowane są do każdego trymestru ciąży. Występuje element indywidualizacji pracy. Korzyści z uczestnictwa w ćwiczeniach jest wiele, m.in.: poprawa funkcjonowania układu krążenia i oddechowego, lepsza tolerancja wysiłku w czasie ciąży i porodu, uelastycznienie mięśni dna miednicy, poprawa ogólnego samopoczucia.

Warunkiem uczestnictwa w zajęciach jest prawidłowy przebieg ciąży oraz brak przeciwwskazań lekarza prowadzącego.

Jeśli z kolei chciałabyś już się ruszyć, ale nie masz z kim zostawić Maleństwa – również zapraszamy do nas!! Zajęcia dla mam z niemowlakami wpływają na szybszy  powrót do formy po urodzeniu dziecka. Ćwiczenia prowadzone są z mamami i ich pociechami (od 8 tygodni do ok. 10 miesiąca życia). Przeważają ćwiczenia wzmacniające mięśnie brzucha, grzbietu, ramion i pośladków, ale także te uelastyczniające mięśnie dna miednicy czy ćwiczenia oddechowe. Wprowadzane są także podstawowe elementy masażu niemowlaków.

Oprócz poprawy ogólnej kondycji, lepszego samopoczucia po zajęciach możemy zaobserwować pogłębienie więzi mamy z dzieckiem. Dużym atutem zajęć jest również kontakt i wymiana doświadczeń z innymi Mamami.
Pamiętaj – nie martw się – spróbuj nawet jeśli Twoim zdaniem dziecko jest marudne, czy niespokojne – bo sala fitness, mój głos, muzyka i obecność innych mam i dzieci czynią cuda! Kiedy trzeba, to karminy, kiedy trzeba – przewijamy – i wszystkie wzajemnie wspieramy.

Przyjdź i się przekonaj – na pierwszy trening wejście jest bezpłatne.

Ze sportowym i maminym pozdrowieniem – Kasia Pawlata