Kreatywni Rewolwerowcy
Pamiątkowa fotka przed startem do Biegu Niepodległości. Fot. Piotr Kwiatkowski
Pamiątkowa fotka przed startem do Biegu Niepodległości. Fot. Piotr Kwiatkowski

Wyniki XXVII Skierniewickiego Biegu Niepodległości

Dwustu biegaczy (53. panie i 147. panów) oraz 24 osoby maszerujące z kijkami (15 pań i 9 panów) okrążyło skierniewicki zalew upamiętniając 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Reklama Google. Nie zawsze jest fit ;-)

Organizatorem biegu był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Skierniewicach.

Impreza miała dwie części: najpierw w różnych kategoriach wiekowych startowały dzieci i młodzież (ponad 800 osób!), a o godzinie 13 na starcie głównej konkurencji stanęli biegacze i chodziarze nordic walking.

Wśród startujących było dwóch siedemdziesięciolatków. Gratulujemy kondycji!

Bieg Niepodległości był ostatnią rywalizacją Skierniewickiej Triady Biegowej.
Wśród kobiet zwyciężyła Agnieszka Rosa (ParkRun Skierniewice), a wśród mężczyzn triumfował Artur Kamiński.

 

Bieg Niepodległości - wyniki kobiet

# nazwisko i imię miejscowość team min/ km netto brutto
1 Przygoda Ula Łowicz Just Hero Team 4:05 20:23 20:28
2 Hołownicka Katarzyna   ParkRun Skierniewice 4:18 21:26 21:31
3 Adamczyk-Kaliszek Agata     4:36 22:58 23:02
4 Rosińska Anna     4:39 23:14 23:22
5 Samson Andżelika   ParkRun Skierniewice 4:42 23:29 23:37
6 Paciorek Anna Bełchów   4:44 23:37 23:49
7 Piekarska Klaudia Łódź   4:44 23:37 23:49
8 Łyszkowicz Bogumiła     4:53 24:23 24:39
9 Czeczott Katarzyna Łódź Bazinga! 4:56 24:40 24:46
10 Rosa Agnieszka   ParkRun Skierniewice 4:57 24:43 24:50
11 Piorun Ewelina   ParkRun Skierniewice 4:59 24:55 25:03
12 Bonowska Joanna Mszczonów Krejzi Fit Team 5:02 25:07 25:17
13 Częstochowska Kinga     5:05 25:24 25:24
14 Domostowicz Katarzyna   Reebok Run Crew Skierniewice 5:06 25:28 25:42
15 Wojnicka Joanna Łódź   5:10 25:47 25:51
16 Piotrowiak Anna     5:11 25:51 25:57
17 Częstochowska Iga     5:14 26:10 26:15
18 Wysocka Sylwia     5:17 26:25 26:30
19 Bartczak Aleksandra     5:17 26:24 26:45
20 Seliga-Dryguła Monika     5:32 27:39 27:53
21 Szumigaj-Tarnowska Joanna     5:33 27:44 27:54
22 Pawlik Justyna     5:33 27:45 27:54
23 Kaniewska Monika   ParkRun Skierniewice 5:32 27:38 27:56
24 Anyszka Małgorzata Łowicz   5:38 28:06 28:27
25 Gródecka Katarzyna     5:48 28:58 29:06
26 Piasecka Urszula   Skierniewickie Poranki Biegowe 5:56 29:38 29:58
27 Koncewicz Wioletta     5:59 29:52 30:03
28 Witerek Kamila     5:57 29:45 30:09
29 Bednarska-Barańska Agnieszka     5:59 29:53 30:18
30 Osimowicz Agnieszka   Biegamy Polesie 6:03 30:11 30:20
31 Wernikowska Halina     6:03 30:12 30:24
32 Idaszak Wioletta   Reebok Run Crew Skierniewice 6:07 30:35 30:54
33 Dominiak Bogusława     6:12 30:59 31:18
34 Wójt Aleksandra     6:27 32:15 32:39
35 Baran Marta     6:36 32:57 33:03
36 Brzezińska Agnieszka     6:35 32:52 33:11
37 Guzek Jolanta Ścieki   6:36 32:56 33:14
38 Król Ewa     6:38 33:09 33:17
39 Paluszek Karolina Dębowa Góra   6:39 33:11 33:20
40 Gala Anna Sielce Prawe Running OSP Polesie 6:38 33:09 33:28
41 Jachnik Anna Koło   6:43 33:34 33:47
42 Barańczyk Ania   ParkRun Skierniewice 6:44 33:40 33:56
43 Bartosiewicz Anna     6:44 33:38 33:57
44 Gutowska Dominika     6:45 33:44 34:02
45 Paruzel Aneta     6:49 34:04 34:30
46 Kocęba Aneta     6:49 34:05 34:30
47 Kubiak Aleksandra     7:11 35:52 36:07
48 Piotrowska Katarzyna     7:22 36:47 36:52
49 Pokora Beata     7:39 38:14 38:41
50 Tryngiel Justyna Bełchów Running OSP Polesie 8:04 40:19 40:38
51 Kowalska Elzbieta Polesie Running OSP Polesie 8:04 40:20 40:39
52 Gutowska Karolina     8:29 42:21 42:40
53 Gutowska Agnieszka   Reebok Run Crew Skierniewice 8:29 42:25 42:43

Bieg Niepodległości Wyniki mężczyzn

# nazwisko i imię miejscowość team min/ km netto brutto
1 Frelik Karol Sosonowica LKS Osuchów 3:23 16:52 16:55
2 Wojnicki Łukasz Kutno   3:24 17:00 17:01
3 Kamiński Artur     3:24 17:00 17:04
4 Pająk Rafał     3:28 17:18 17:22
5 Przybył Mateusz     3:34 17:46 17:49
6 Pająk Bartłomiej   SMS Klima 3:37 18:04 18:08
7 Frączek Wojciech     3:48 18:57 19:02
8 Jagiełło Michał Godzianów ParkRun Skierniewice 3:48 18:59 19:03
9 Witczak Piotr   ParkRun Skierniewice 3:49 19:03 19:06
10 Rosa Dariusz Jamno   3:50 19:08 19:13
11 Kumosiński Roman   Orange 3:51 19:14 19:18
12 Tomaszkiewicz Łukasz Łowicz Just Hero Team 3:53 19:24 19:28
13 Gosik Piotr   ParkRun Skierniewice 3:56 19:37 19:41
14 Kumosiński Piotr     3:59 19:54 19:58
15 Wójt Sylwester   tRUCHt Maraton Skierniewice 4:00 19:57 20:02
16 Woliński Benedykt     4:01 20:04 20:09
17 Podrażka Dariusz Parma LKS Dar Placencja 4:05 20:24 20:30
18 Nowakowski Stefan   ParkRun Skierniewice 4:09 20:45 20:52
19 Dudek Sławomir     4:10 20:48 20:56
20 Duch Marcin   ParkRun Skierniewice 4:11 20:52 20:57
21 Idzikowski Grzegorz Pruszków ParkRun Pruszków 4:15 21:12 21:16
22 Dziąg Tomasz     4:15 21:15 21:22
23 Firek Piotr   ParkRun Skierniewice 4:16 21:16 21:23
24 Kantorek Piotr     4:15 21:13 21:26
25 Borowiec Wojtek     4:16 21:19 21:28
26 Brzeziński Grzegorz   Skierniewickie Poranki Biegowe 4:17 21:23 21:29
27 Sadowy Robert   RS Project 4:18 21:27 21:32
28 Mauchowski Artur Jeżów   4:19 21:32 21:38
29 Karda Tomasz Dzierzgów Reebok Run Crew Skierniewice 4:19 21:35 21:41
30 Kosmatka Emil Łowicz   4:19 21:35 21:42
31 Piotrowiak Tomasz     4:19 21:35 21:43
32 Kumosinski Grzegorz Miedniewice   4:20 21:37 21:46
33 Adamczak Jan Błonie Legion-Siepacze 4:25 22:02 22:02
34 Mikulski Mateusz     4:24 21:57 22:12
35 Gruszczyński Marcin Boguszyce   4:25 22:04 22:12
36 Kalisiak Włodzimierz     4:27 22:11 22:16
37 Supera Dominik Lipce Reymontowskie   4:27 22:12 22:26
38 Zarębski Paweł   Skierniewickie Konie 4:28 22:19 22:27
39 Bors Łukasz Domaniewice   4:31 22:31 22:37
40 Sakowski Robert   Gorilla 4:28 22:18 22:38
41 Dąbrowski Michał     4:31 22:32 22:41
42 Kijo Wincenty   KM PSP Skierniewice 4:32 22:38 22:44
43 Górka Krzysztof Grodzisk Mazowiecki San Escobar 4:32 22:39 22:45
44 Gródecki Artur   ParkRun Skierniewice 4:32 22:40 22:47
45 Łęcki Michał Warszawa   4:32 22:40 22:54
46 Sitkowski Grzegorz     4:34 22:47 22:54
47 Mikołajczyk Paweł Łódź Rossbiegani 4:33 22:44 22:54
48 Kołosowski Sławomir Borowiny   4:35 22:51 23:00
49 Pluta Stanisław   ParkRun Skierniewice 4:36 22:57 23:04
50 Szymański Jacek     4:37 23:04 23:11
51 Jędrycha Mariusz     4:39 23:13 23:13
52 Łysakowski Piotr     4:36 22:56 23:18
53 Sas Radosław     4:37 23:05 23:19
54 Samson Marcin   ParkRun Skierniewice 4:40 23:16 23:23
55 Żaczkiewicz Jacek     4:39 23:15 23:23
56 Gładki Arkadiusz     4:39 23:12 23:25
57 Rochmiński Bogdan     4:39 23:11 23:27
58 Chmura Tomasz Budy Zaklasztorne   4:40 23:20 23:29
59 Klepacz Tomasz Miastko   4:38 23:07 23:29
60 Godlewski Kryspin   SSR Team 4:39 23:13 23:33
61 Szmigielski Jarosław Łódź Vexus 4:42 23:26 23:34
62 Gołębiewski Patryk     4:43 23:35 23:39
63 Rosiński Radosław     4:43 23:34 23:42
64 Dudziński Jakub     4:44 23:37 23:46
65 Pięcek Tomasz Domaniewice   4:44 23:37 23:47
66 Lelonkiewicz Arkadiusz     4:43 23:32 23:47
67 Popkowicz Jacek   Reebok Run Crew Skierniewice 4:45 23:42 23:50
68 Stangreciak Wojciech     4:46 23:48 23:57
69 Melon Tomasz   Klub Sportowy Tęcza 4:46 23:50 24:00
70 Kaczmarek Adrian     4:44 23:40 24:01
71 Sobczak Szymon   ParkRun Skierniewice 4:48 23:56 24:02
72 Gołębiewski Michał     4:50 24:08 24:12
73 Sekta Grzegorz     4:48 23:58 24:14
74 Jek Leszek   tRUCHt Maraton Skierniewice 4:49 24:02 24:16
75 Choiński Piotr     4:51 24:11 24:23
76 Rak Mariusz     4:50 24:10 24:24
77 Boczek Krzysztof Mysłaków   4:52 24:18 24:28
78 Rosiński Maciej     4:49 24:05 24:29
79 Grzejszczak Piotr     4:55 24:32 24:42
80 Janecki Paweł   ParkRun Skierniewice 4:54 24:26 24:43
81 Paluszek Robert     4:56 24:36 24:44
82 Pająk Łukasz   Gorilla 4:56 24:37 24:49
83 Piotrowski Jacek Łódź Bazinga! 4:56 24:39 24:50
84 Brytan Patryk   Reebok Run Crew Skierniewice 4:57 24:43 24:51
85 Walewski Marcin     4:55 24:31 24:56
86 Kowalczyk Piotr     4:55 24:35 24:59
87 Dębski Łukasz   ParkRun Skierniewice 4:57 24:44 25:02
88 Piorun Paweł   ParkRun Skierniewice 4:58 24:47 25:03
89 Starczyk Damian     5:01 25:05 25:05
90 Kołakowski Jakub     4:59 24:55 25:06
91 Kołakowski Lech     4:59 24:55 25:06
92 Mroczek Jakub     4:57 24:45 25:10
93 Kołumbajew Robert     5:00 24:59 25:11
94 Zbącki Konrad   Noba-Sanit Pompy Ciepła 5:01 25:03 25:26
95 Kowara Dawid     5:05 25:23 25:27
96 Zwoliński Jarosław   ParkRun Skierniewice 5:03 25:12 25:28
97 Nagłowski Piotr     5:05 25:22 25:47
98 Gołębiewski Wiktor     5:10 25:48 25:52
99 Nowak Adam Piotr     5:08 25:36 25:53
100 Zagibajło Łukasz     5:08 25:39 25:57
101 Łukawski Seweryn Bolimów   5:11 25:55 25:59
102 Olczak Tomasz Kutno   5:10 25:48 26:02
103 Bogumił Wojciech Sierakowice Lewe   5:10 25:49 26:07
104 Czuba Łukasz     5:11 25:53 26:08
105 Brejnak Zbigniew     5:11 25:55 26:10
106 Caban Zbigniew     5:12 26:00 26:12
107 Moskwa Adam   Razem Dla Skierniewic 5:12 25:56 26:20
108 Bartosiewicz Adam Łasieczniki   5:18 26:28 26:31
109 Stoczyński Damian     5:17 26:25 26:34
110 Rozpiórski Paweł Kutno   5:16 26:20 26:35
111 Skowronek Jacek   Skierniewickie Poranki Biegowe 5:16 26:20 26:40
112 Ziombski Sebastian     5:17 26:21 26:42
113 Broniarek Rafał     5:17 26:25 26:43
114 Kwaśniewski Michał     5:27 27:15 27:26
115 Wierzbicki Grzegorz     5:27 27:15 27:28
116 Zwoliński Przemysław   Reebok Run Crew Skierniewice 5:28 27:20 27:33
117 Wojda Jarek Łowicz   5:28 27:19 27:34
118 Brzeziński Michał   Academia Gorila Skierniewice 5:28 27:19 27:38
119 Trojan Jarosław     5:30 27:27 27:41
120 Patura Przemysław     5:30 27:28 27:49
121 Pawłowski Andrzej     5:31 27:32 27:52
122 Tomczyński Tomasz Koluszki   5:34 27:47 27:52
123 Kolasiński Jarosław Warszawa   5:32 27:36 27:53
124 Dryguła Piotr     5:32 27:39 27:53
125 Urbanek Dariusz     5:32 27:39 27:56
126 Sędecki Piotr   101 Team 5:32 27:38 27:56
127 Adamczak Grzegorz Błonie Legion-Siepacze 5:34 27:48 27:57
128 Kaniewski Mariusz   ParkRun Skierniewice 5:34 27:48 28:03
129 Zieliński Radosław     5:39 28:12 28:20
130 Malinowski Jarosław Żyrardów Nie ma, że boli! 5:37 28:01 28:26
131 Grochulski Rafał     5:43 28:34 28:34
132 Śladewski Michał     5:45 28:45 28:56
133 Jachnik Włodzimierz Koło   5:46 28:49 29:02
134 Jackowski Jakub Kutno   5:51 29:12 29:28
135 Starzec Łukasz     5:58 29:48 29:59
136 Piekarski Wojciech Łódź   5:59 29:55 30:06
137 Szydziński Przemysław     6:03 30:11 30:24
138 Szturomski Bartosz     6:05 30:24 30:28
139 Gwozdecki Pawel   tRUCHt Maraton Skierniewice 6:05 30:24 30:41
140 Głuszek Włodzimierz     6:13 31:01 31:21
141 Jankiewicz Karol     6:33 32:43 33:04
142 Salamon Jan     7:06 35:28 35:36
143 Kubiak Rafał     7:11 35:52 36:07
144 Piotrowski Jędrzej     7:22 36:47 36:52
145 Parysz Sławomir     7:39 38:14 38:41
146 Leszczyński Piotr Płock   8:28 42:18 42:40
147 Umowski Paweł Raszyn Idźmy Sobie 8:52 44:19 44:30

Marsz nordic walking - kobiety

# nazwisko i imię miejscowość team min/ km netto brutto
1 Radke-Witczak Ewelina   ParkRun Skierniewice 7:05 35:23 35:39
2 Stanecka Małgorzata   Reebok Run Crew Skierniewice 7:13 36:04 36:23
3 Gadomska Małgorzata Warszawa NW Człapski Team 7:18 36:30 36:42
4 Nowak Hanna     7:36 37:59 38:23
5 Stanecka Zuzia   Reebok Run Crew Skierniewice 8:00 39:59 40:19
6 Fusik Weronika Płock   8:28 42:17 42:40
7 Kuśmierz Jolanta   Reebok Run Crew Skierniewice 8:34 42:49 43:16
8 Więcław Iwona Dąbrowice   8:52 44:16 44:16
9 Caban Agnieszka     8:58 44:50 45:01
10 Szatkowska Marzena     9:30 47:28 47:54
11 Kolis Bogumiła Polesie Nordic Walking OSP Polesie 9:36 47:57 48:20
12 Pawłowska Edyta Polesie   9:36 47:57 48:20
13 Paciorek Danuta Bełchów Nordic Walking OSP Polesie 9:36 47:59 48:21
14 Blus Wiesława Polesie Nordic Walking OSP Polesie 9:36 47:58 48:21
15 Wiercioch Grażyna Stachlew Nordic Walking OSP Polesie 9:36 48:00 48:22

Marsz nordic walking - mężczyźni

# nazwisko i imię miejscowość team min/ km netto brutto
1 Radomski Marcin Płock   6:05 30:21 30:36
2 Swiderek Marcin   ParkRun Skierniewice 6:30 32:29 32:45
3 Stanecki Maciej   Reebok Run Crew Skierniewice 6:33 32:43 33:00
4 Umowski Rafał Żyrardów Idźmy Sobie 7:06 35:30 35:40
5 Kuśmierz Jerzy   Reebok Run Crew Skierniewice 7:16 36:17 36:44
6 Gadomski Krzysztof Warszawa NW Człapski Team 7:23 36:53 37:09
7 Dajek Radosław Stare Budy   7:25 37:05 37:25
8 Górski Jarosław     9:35 47:54 47:54
9 Krala Jerzy     9:39 48:13 48:34