Bike & Snow Shop
Piotr Gosik i Włodzimierz Kalisiak przed Stadionem Śląskim
Piotr Gosik i Włodzimierz Kalisiak przed Stadionem Śląskim

Skierniewiczanie w Silesia Marathon 2019

1677 biegaczy wzięło udział w XI Silesia Marathon, którego trasa przebiegała ulicami czterech miast: Katowic, Mysłowic, Siemianowic Śląskich i Chorzowa.

Trasę maratonu pokonało dwóch skierniewiczan.

Reklama Google. Nie zawsze jest fit ;-)

Włodzimierz Kalisiak wbiegł na metę na 473 pozycji z czasem netto 3:48:13. W kategorii Open Mężczyzn był 444, a w kategorii wiekowej M30 - 180.

Piotr Gosik z czasem netto 3:48:54 był na mecie 491. Zajął 462 miejsce Open M oraz 46 w M20.

Gratulujemy!

Mały kryzys był.
Na trasie dużo podbiegów, wiatr, deszcz.
Warunki były ciężkie, ale nie dałem się. Od 20km już szedłem, ale królewski dystans ukończyłem!

Piotr Gosik

Zwycięzcy XI Silesia Marathon

  1. Kipmoletich Evams Tamui (Kenia) – 02.21.37
  2. Moses Kipruto (Kenia) – 02.23,16
  3. Andrzej Rogiewicz (Grudziądz) – 02.29,17
  4. Bartosz Kwestorowski (Zabrze) – 02.34,22
  5. Marek Żaba (Sosnowiec) – 02.39,37
  6. Paweł Ruszniak (Krasnystaw) – 02.41,22
  7. Piotr Magiera (Myszków) – 02.43,36
  8. Maciej Frankowski (Konstantynów Łódzki) – 02.45.32
  9. Gladys Jepkurui Biwott (Kenia) – 02.45,54
  10. Adrian Połeć (Ruda Śląska) – 02.46,10

Ultra Silesia Marathon 2019

  1. Paweł Kosek (Tychy) – 03.23,52
  2. Jarosław Lubiński (Lipno) – 03.23,59
  3. Tomasz Okroskowicz (Radzionków) - 03.26,21
  4. Wojciech Lizak (Pawłowice) – 03.31,42
  5. Piotr Jachimski (Orzesze) – 03.32,39
  6. Karol Ryszka (Katowice) – 03.33,01
  7. Maciej Raczak (Katowice) – 03.34,01
  8. Jakub Śleziak (Siemianowice) – 03.34,01
  9. Grzegorz Józefczyk (Wejherowo) – 03.36,20
  10. Adam Jagieła (Rogoźnik) - 03.39,4

Najlepsi w Półmaratonie Silesia 2019

  1. Isaac Kimutai Ngeno (Kenia) – 01.09,51
  2. Abderrahim Elasri (Maroko, Katowice) – 01.09,52
  3. Łukasz Oskierko (Warszawa) - 01.09,54
  4. Kamil Czapla (Rybnik) – 01.10,16
  5. Bartosz Karoń (Olkusz) – 01.11,25
  6. Damian Drożdż (Rybnik) – 01.11,57
  7. Mateusz Pawełczak (Złochowice) – 01.13,31
  8. Patryk Chrzanowski (Bielawa) – 01.15,05
  9. Daniel Żurawik (Jaworzno) – 01.15,13
  10. Arkadiusz Kardas (Siemianowice) – 01.17,35