Kreatywni Rewolwerowcy
24 października - Światowy Dzień Walki z Otyłością!

24 października - Światowy Dzień Walki z Otyłością!

Czy wiecie, że aż 60% mężczyzn oraz 45% kobiet w Polsce ma nadwagę lub otyłość? Niestety statystyki nie są pod tym względem optymistyczne, a te liczby z roku na rok wciąż rosną!

Reklama Google. Nie zawsze jest fit ;-)

Zastanawiacie się, jakie są przyczyny nadmiernej masy ciała?

Wśród najważniejszych wymienia się niezdrowe, nieprawidłowe odżywianie oraz siedzący tryb życia️, a więc czynniki na które mamy 100% wpływ.

Jakie mogą być konsekwencje otyłości?

Otyłość znacznie zwiększa ryzyko wystąpienia wielu chorób, takich jak cukrzyca typu 2, nadciśnienie tętnicze, miażdżyca, jak również chorób nowotworowych (jelita grubego, piersi, jajnika, prostaty).

Pamiętajcie, że nadwaga jest stanem poprzedzającym otyłość, dlatego nie należy jej lekceważyć i czekać, aż rozwinie się w znacznie poważniejszy problem.

Czy mam nadwagę? Jak mogę to sprawdzić?

Możecie to sprawdzić w bardzo prosty i szybki sposób, obliczając swoje BMI, czyli Body Mass Index. Jak to zrobić? Swoją masę ciała (w kilogramach) należy podzielić przez wzrost do kwadratu (w metrach). Poniżej przedstawiamy przykład dla osoby o wzroście 170cm ważącej 75kg:

75kg : (1,7m)2 = 25,95 kg/m2

Jaki wynik świadczy o nadwadze lub otyłości?

Wynik prawidłowy powinien się mieścić w zakresie 18-25, nadwaga rozpoznawana jest przy BMI > 25, natomiast otyłość gdy BMI jest większe niż 30.

Chcesz byśmy zrobiły to za Ciebie, a przy okazji odpowiedziały na kilka pytań?

Oczywiście możemy to zrobić! Już w najbliższy czwartek w skierniewickim Kinie Polonez od godziny 9:00 do 14:00 zapraszamy na bezpłatne pomiary składu ciała.
Nie tylko obliczymy Twoje BMI, ale także zbadamy zawartość tkanki tłuszczowej, mięśniowej, wody w organizmie oraz ocenimy Twój wiek metaboliczny.

Będzie to również okazja, aby dowiedzieć się jak wygląda wizyta u dietetyka oraz zadać nam kilka pytań.

Zapraszamy, bo warto! Do zobaczenia !